شنبه , ۱۳ آذر ۱۴۰۰
قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / دانلود / تجاری سازی فناوری در کشور کره جنوبی
مدیریت فناوری و نوآوری
مدیریت فناوری و نوآوری

تجاری سازی فناوری در کشور کره جنوبی

چکیده:

این مقاله بیانگر نظام تجاری سازی فناوری در کشور کره جنوبی و مروری بر فعالیتهای مرکز انتقال فناوری کره بعنوان تنها بنگاه معاملات انتقال فناوری در کشور کره جنوبی میباشد. فعالیتهای اخیر در زمینه شتاب بخشیدن به فرآیند انتقال فناوری و تجاری سازی در کره بر سه محور تمرکز دارد:
الف- ایجاد نظام انتقال فناوری با کارآیی اقتصادی بالا برای افزایش فرصت ملاقات خریداران و فروشندگان فناوری بمنظور کاهش هزینهها در تحقیقات برای پیدا کردن فناوریها و شرکای اقتصادی
ب- تقویت نظام انتقال فناوری منطقهای برای تشکیل پارکهای فناوری در سراسر کشور بعنوان قطبهای فناوری منطقهای
ج- پیدا کردن یک راه موثر برای پر کردن خلاء میان پژوهش و فرصت اقتصادی

برای آنکه در قرن ۲۱ بتوان قدرت رقابت فناوری داشت، هر کشور دنیا سعی برآن دارد تا کاربرد فناوری را در خود تسریع نماید و سهم خود را در فناوریهای قابل ارایه به دنیا بیشتر کند. کشورهای زیادی در حال انجام فرایند تبدیل اقتصاد خود به اقتصاد دانش محور هستند، که مستلزم ایجاد قوانین جدید و تشکیل سازمانهای جدید میباشد.
بر این اساس دولت کشور کره ستاد تسریع انتقال فناوریرا در سال ۱۹۹۹ و مرکز انتقال فناوری کره را در سال ۲۰۰۰ میلادی تشکیل داده است. این ستاد برای پشتیبانی کاربرد صنعتی فناوریهایی که بوسیله محققین، مراکز تحقیقاتی و شرکتهایی که در زیر ساختهایی که برای انتقال موثر فناوری ایجاد شده اند تشکیل شده است. موقعیت مرکز انتقال فناوری کرهبه کمک مشارکت دولت، آکادمی های اقتصادی و مراکز تجاری مرتبط با سازمانهایی که با هدف ایجاد زیرساختارهای لازم در تجاری سازی فناوری بوجود آمده اند تثبیت شده است.

این زیرساختارها برای تشکیل یک بنگاه که در آن فروشندگان دسترسی آسان به خریداران و سرمایه گذاران دارند و همچنین خریداران و سرمایه گذاران به فناوریهای دارای پتانسیل بالای تجاری دسترسی دارند.
بر اساس قانون مصوب کره، در دو بخش عمومی و خصوصی، انتقال فناوری و تجاری سازی فناوری یک عامل مهم برای تشخیص کارآمدی استراتژیهای نوآوری فناوری شده است. بنا بر این توسعه نیست، بلکه شامل تجاری سازی R&D فناوری موفقیت آمیز فقط به معنای توسعه موفق موفقیت آمیز آن نیز میباشد.
علاوه بر فعالیتهای اخیر در زمینه تسهیل در تجاری سازی فناوری در کشور کره، تقریباً ۳۰ درصد فناوریهای به ثبت رسیده در حال حاضر به صورت تجاری مورد استفاده قرار گرفته اند و فقط بخش کوچکی از فناوریهای ایجاد شده توسط دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی دولتی از نظر خریداران در مرحله انتقال یا تجاری سازی میباشد.

در این مقاله، خط مشی ها و فعالیتهای اخیر در زمینه سیاستگذاری تجاری سازی فناوری در کشور کره که بر روی انتقال فناوری و ارزیابی فناوری تاکید دارد، شرح داده خواهد شد. همچنین نقش مرکز انتقال فناوری کرهو سایر نهادهای مرتبط در اجرای مؤثر سیستم انتقال فناوری تشریح خواهد شد.

دانلود مقاله تجاری سازی فناوردی در کره

درباره ی محمد باقری میلانلو

مطلب پیشنهادی

ارائه مدلی بر مبنای پویایی های سیستم به منظور پیش بینی رفتار مشتریان در سپرده گذاری

در طی سال های گذشته بانک های دولتی در زمینه بازاریابی و جذب مشتری موفق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *