یکشنبه , ۵ خرداد ۱۳۹۸
خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
آخرین نوشته ها
مدیریت فناوری و نوآوری
مدیریت فناوری و نوآوری

همه مراحل

دو مزرعه دار ثروتمند با هم همسایه بودند. هر دوی آنها عیالوار بودند و دختران و پسران زیادی داشتند. یکی از مزرعه دارها بسیار سخت کوش بود و کار و زندگی را بر فرزندانش سخت می گرفت. او برای تک تک فرزندانش برنامه کاری روزانه و هفتگی تعریف می کرد و هر یک از بچه ها بستگی به سن و سال و طاقت و توانمندی شان مجبور بودند بخشی از کارهای مزرعه را شخصا و به تنهایی انجام دهند و مسئولیت کل کار را بپذیرند. مزرعه دار سخت کوش می توانست به جای استفاده از فرزندانش به عنوان نیروی کار مثل مزرعه دار همسایه کارگر استخدام کند و به بچه هایش استراحت و آزادی دهد اما این کار را نمی کرد و معتقد بود که کار باعث می شود بچه ها در آینده در تمام مراحل زندگی خاطره ای از موفقیت را داشته باشند.

مزرعه دار کناری برعکس مردی بود که به بچه هایش سخت نمی گرفت. او وضع مالی اش خوب بود و کارهای مزرعه را به کارگرهایی که استخدام کرده بود می سپرد. در عوض بچه هایش به سرووضع خود می رسیدند و تمام روز مشغول زیباسازی چهره و تناسب اندام خود بودند.فرزندان این مزرعه دار در نگاه اول جذاب تر و خواستنی تر جلوه می کردند و توجه هر رهگذری را به خود جلب می نمودند.

بچه ها کم کم بزرگ شدند. وقت ازدواج شان فرا رسید. فرزندان مزرعه دار راحت طلب همگی با افرادی خوش چهره و رنگ و لعاب دار مثل خودشان ازدواج کردند و فرزندان مزرعه دار سخت گیر هم با خانواده هایی نظیر خود وصلت نمودند. چند ماه که گذشت فرزندان مزرعه دار راحت طلب با همسرانشان سرناسازگاری گذاشتند و با قهر و دعوای شدید به خانه پدری بازگشتند. مزرعه دار راحت طلب که دچار سردرگمی شده بود نزد شیوانا آمد تا دلیل ناپایداری ازدواج فرزندانش را جویا شود. او به شیوانا گفت:” من اسباب راحتی فرزندانم را به کمال فراهم ساختم. آنها بهترین غذا را می خوردند و بهترین لباس ها را می پوشیدند و در طول روز برای حفظ سلامتی و لطافت پوست و هیکلشان از بهترین مواد زیبایی استفاده می کردند.هیکل و اندام پسرانم هم در این منطقه تک و بی همتاست. آنها هر روز ساعت ها در گوشه مزرعه بدن خود را ورزیده می کنند تا جذاب و بی نظیر به نظر برسند. چرا ازدواج فرزندان من با این همه زیبایی و تناسب شکست می خورد و همسایه ما که مزرعه داری سخت گیر است و فرزندانش چهره آفتاب سوخته و کارگری دارند همگی زندگی زناشویی محکم و پایداری دارند!؟”

شیوانا با تبسم پاسخ داد:” دلیلش این است که فرزندان تو فقط برای مرحله اول همسر یابی یعنی جذب جفت به سمت خود تربیت شده اند و تعلیم دیده اند. حال آن که بچه های مزرعه دار سخت کوش همسایه برای تمام مراحل زندگی تعلیم دیده اند و برای همین می توانند از پس مشکلات بعد از ازدواج به راحتی برآیند. درست است که فرزندان تو در جذب و  شکار زیباترین و جذاب ترین همسران برای خود ماهرند اما زندگی زناشویی همه اش جذب جفت نیست. بعد از ازدواج زن و شوهر باید هنر کنار هم زیستن و با هم زیستن را بلد باشند و بتوانند برای مشکلات زندگی مشترک راه حل پیدا کنند. علت شکست ازدواج فرزندان تو این است که آنها فقط برای مرحله اول یعنی جذب همسر تربیت شده اند. آنها چیزی از مراحل بعدی زندگی مشترک نمی دانند و برای همین هم یکی بعد از دیگری شکست می خورند و به خانه تو برمی گردند.”

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مدیریت فناوری و نوآوری

نگرانِ نگرانی هایش

شیوانا با شاگردش همراه کاروانی سفر می کردند. کاروان عصر به دهکده ای رسید و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *