شنبه , ۲۹ تیر ۱۳۹۸
خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
آخرین نوشته ها
خانه / حکایت / شریک جنون هایش شو
مدیریت فناوری و نوآوری
مدیریت فناوری و نوآوری

شریک جنون هایش شو

زنی نزد شیوانا آمد و گفت:” برادری دارم که دچار جنونی عجیب شده است و در این ایام سرد و یخبندان ، به جای اینکه به دهکده بیاید و در کلبه گرم ساکن شود،  روی قله داخل غاری سنگی پناه گرفته و به تنهایی زندگی می کند. فرزند و همسر او که طاقت زندگی در آن شرایط سخت را ندارند به دهکده آمده اند اما او لجوجانه اصرار دارد که در سرمای جانکاه و طاقت فرسای کوهستان زمستان را بگذراند. از شما می خواهم با همسرش صحبت کنید و از او بخواهید تا نزد همسرش برود و زمستان را با او سرکند. این جوانمردی نیست که برادرم تنها در سرما از بین برود.”

شیوانا با تبسم گفت:” خود شما که اینقدر دلسوزی می کنید چرا به آن غار سنگی نزد برادرتان نمی روید؟ مگر نمی گوئید دوستش دارید! خوب بروید و شریک جنون هایش شوید!”

زن با اعتراض و تعجب گفت:” چه می گوئید؟ من بروم و جان خودم را به خطر بیاندازم در حالی که همسر و فرزندان او در کلبه گرم و راحت خود در دهکده فصل سرما را بگذرانند! من برادرم را دوست دارم اما حاضر نیستم شریک جنون ها و کارهای غیر عاقلانه او شوم. این همسر اوست که باید خود را فدای او کند!”

شیوانا پاسخ داد:” متاسفانه نه شما و نه همسر برادرتان معنای واقعی دوست داشتن و عاشق بودن را درک نکرده اید. عشق قواعد و تکالیف عجیب و خاص خود را دارد و یکی از این قواعد همراهی با جنون معشوق است. من دلیل اصرار برادرتان به اقامت در غار کوهستان را نمی دانم اما اگر این اصرار دلیل عقلانی هم نداشته باشد باز هم شرط عشق حکم می کند که در جنون هایش شریک شوید و نزد او روید و سعی کنید از نزدیک مراقبش باشید. اینکه خود را عاشق بنامید اما تکلیف عاشقی را از دیگران انتظار داشته باشید معنایش هر چه باشد عشق نیست و چیزی جز خودخواهی و کینه و آزار دیگران معنا نمی دهد. اگر واقعا برادرت را دوست می داری و نگرانش هستی؟ همین امروز بی اعتنا به رفتار دیگران راهی کوهستان شو. اگر هم سلامتی و راحتی خود را بیشتر دوست می داری ، برای دیگران تکلیف و وظیفه تعیین مکن.”

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مدیریت فناوری و نوآوری

نگرانِ نگرانی هایش

شیوانا با شاگردش همراه کاروانی سفر می کردند. کاروان عصر به دهکده ای رسید و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *