دوشنبه , ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / مدیریت / پژوهش عملیاتی / دانلود مقاله Fuzzy hybrid MCDM
مدیریت فناوری و نوآوری
مدیریت فناوری و نوآوری

دانلود مقاله Fuzzy hybrid MCDM

این مطالعه تصمیم گیری چند شاخصه به واسطه هیبرید فازی با استفاده از عوامل کمی و کیفی را قادر می سازد. استفاده ترکیبی از AHP فازی،TOPSIS فازی، ElECTRE فازی برای انتخاب تک تیرانداز و تعمیم این به موارد واقعی ویژگی این مطالعه است.

انتخاب پرسنل فرآیندی است که  افراد دارای ویژگی مرتبط برای کار مربوطه  را تطبیق می دهد. انتخاب درست پرسنل،به مدیران اجازه بهینه کردن هزینه تولید  و دست یابی به اهداف رقابتی را می دهد. هدف ازفرآیند انتخاب عمدتا به ارزیابی گزینه های مختلف و پیش بینی عملکرد آینده بستگی دارد. همان طور که در بسیاری از مسایل تصمیم گیری،مسئله انتخاب پرسنل بسیار پیچیده است،افراد نیز در پیش بینی مسائل کمی با مشکل رو به رو می شوند.به همین دلیل رویکرد فازی در تصمیم گیری مورد استفاده قرار می گیرد.

در اینجا برای انتخاب بهتر، مدلANP  فازی و TOPSIS فازی  را تلفیق کرده ایم.روش های MCDM برای انتخاب بهترین گزینه یا تصمیم نهایی مورد استفاده قرارمی گیرند. ازبین مسائل MCDM  که در دنیای واقع با آن ها رو به رو می شویم، انتخاب پرسنل و از دیدگاه  چند معیاره این مورد توجه بسیاری از محققین است. روشی که هریک از محققان برای انتخاب پرسنل ارائه داده اند در جدول اسلاید بعد قابل مشاهده است.

دانلود مقاله

 

ایران صولتی


درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ارائه مدلی بر مبنای پویایی های سیستم به منظور پیش بینی رفتار مشتریان در سپرده گذاری

در طی سال های گذشته بانک های دولتی در زمینه بازاریابی و جذب مشتری موفق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *