شنبه , ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / حکایت / حتی خودت!
مدیریت فناوری و نوآوری
مدیریت فناوری و نوآوری

حتی خودت!

شیوانا متوجه شد که یکی از شاگردان مدرسه در تمرینات رزمی دچار افت شده است و هر روز بعد از تمرین و تحمل شکست به گوشه ای می رود و در دفترش چیزی را یادداشت می کند. روزی شاگرد را صدا زد و گفت:” حتما خودت متوجه شده ای که در چند ماه اخیر نسبت به قبل خیلی ضعیف عمل کرده ای  و تقریبا از همه شاگردها در مبارزات و مسابقه ها شکست می خوری! من منتظرم ببینم چه موقع آن روحیه جنگاوری گذشته در وجودت بیدار می شود و خودت را بالا می کشی. اما متاسفانه بعد از گذشت چند ماه می بینم هر روز از روز قبل بدتر می شوی. اگر گمان می کنی لازم است کمی در این مورد صحبت کن وبرایم بگو بعد از هر شکست چه چیزی برای خودت یادداشت می کنی!؟”

شاگرد لبخند تلخی زد و گفت:” هیچ! در دفترم می نویسم شکست امروز حق من بود، چون امروز توانایی من همینقدر هست که هست! “

شیوانا با تعجب پرسید:” یعنی خودت برای خودت سقف محدود توانایی تعریف می کنی و بعد بر اساس این سقف خودت را مستحق شکست می دانی؟ برای چه می نویسی!؟”

شاگرد با قیافه حق به جانبی گفت:” برای اینکه در آینده اگر روزی افسوس امروز را خوردم این دفتر را باز کنم و به خودم یادآور شوم که امروز چیزی بیش از این در توان من نبوده است!”

شیوانا دفتر را از شاگرد گرفت و به او گفت:” این دفتر را همین امروز بسوزان و دیگر سراغ هیچ دفتری مثل این نرو! فراموش نکن هیچ کس در زندگی حق ندارد برای توانایی ها و قابلیت های تو حد و مرز تعیین کند، بخصوص خودت!”

شاگرد با حیرت گفت:” اما خودم که خودم را می شناسم!؟”

شیوانا پاسخ داد:” تو خودت را بر اساس شکست های گذشته خودت می شناسی نه بر اساس حقیقت الان وجودت و درخشش های آینده ات! درخشش های آینده تو هم در مبارزات و تلاش های الان تو ظاهر می شود.  هیچ کس نمی تواند از استعدادهای و توانایی های پنهان در وجودش آگاه شود مگر آنها را در صحنه عمل به کار گیرد. هر نوع قضاوتی در مورد توانمندی هایت قبل از دست به عمل زدن توهم و تخیلی باطل بیش نیست. عامل افت و ضعف تو در این چند ماه کسی غیر از خودت نبوده است! همان طور که به بقیه اجازه نمی دهی تو را تحقیر کنند ، پس صد مرتبه بیشتر به خودت و افکار خودت هم اجازه این کار را نده! برخیزو همین فردا تمرین رزمی را شروع کن! حتی اگر صدها بار شکست خوردی حق نداری در مورد توانایی های خودت نظر دهی! هیچ انسانی با شکست هایش یکی نیست. پیروزشدن و عالی بودن هم حق همه آدم هاست. هیچ کس حق ندارد این حق را از تو بگیرد! بخصوص خودت!”

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مدیریت فناوری و نوآوری

او در همه فرداها هست!

مردی نزد شیوانا آمد و گفت:” من براین باورم که خدا در همه مکان ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *