شنبه , ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / حکایت / تکرار ایستادن نیست
مدیریت فناوری و نوآوری
مدیریت فناوری و نوآوری

تکرار ایستادن نیست

یکی از درس های مدرسه شیوانا تیراندازی بود. بعد از ظهر روزهای زوج همه شاگردان مجبور به تمرین تیراندازی بودند. یک روز شیوانا متوجه شد که یکی از شاگردان که تیرانداز ماهری هم بود از بقیه فاصله گرفته و در تمرینات شرکت نمی کند. شیوانا نزد او رفت و کنارش نشست و پرسید:” می بینم دیگر تمرینات را جدی نمی گیری؟ دلیلی هست؟”

شاگرد گفت:” خسته شدم. با خودم می گویم اگر مدتی خودم را کنار بکشم و بعد از رفع خستگی دوباره سر تمرین برگردم چیزی را از دست نمی دهم. به هرحال همه تمرینات دائم در حال تکرار شدن هستند و وقتی چیزی هر روز تکرار می شود دیگر عقب ماندن معنایی ندارد؟!”

شیوانا اشاره ای به درختان و سبزه های اطراف کرد و گفت:” الان فصل بهار است. بعد از بهار تابستان می آید و بعد پاییز و سپس زمستان! و دوباره نوبت بهار می رسد. آیا به خاطر این تکرار باید دست روی دست بگذاریم و یکسال تمام این جا بنشینیم و هیچ کاری نکنیم؟ تکرار دلیل و بهانه خوبی برای ایستادن و متوقف شدن نیست. در همین تکرار بهار و تابستان هاست که ما رشد می کنیم و بزرگ می شویم و قوی تر از قبل زندگی را ادامه می دهیم. ایستادن و متوقف شدن یعنی رشد نکردن و اگر بهانه توقف خود را تکرار بگیریم مطمئن باش که در تکرار بعدی ما ضعیف تر از بقیه ظاهر خواهیم شد. اگر برای قطع تمرینات بهانه ات فقط تکراری بودن آنهاست ، بدان که نتیجه اش جز ضعیف تر شدن و از دور رقابت کنار گذاشته شدن نخواهد بود. در زندگی بسیار دقت کن که تکرارها تو را فریب ندهد و برداشت ایستایی و توقف را در ذهن تو القا نکند.

همیشه به خاطر بسپار که تکرارها بخشی از حیات قرار داده شده اند تا در هر تکرار ما چیزی یاد بگیریم و صیقل بخوریم ورشد کنیم و  نسبت به قبل قوی تر و کارآزموده تر و ناب تر شویم. بنابراین تا فرصت داری بیشترین استفاده را از تکرار ها ببر. “

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مدیریت فناوری و نوآوری

بهترین مادر

روزی پسر جوانی نزد شیوانا آمد و در حالی که بسیار غمگین بود گفت:” پدر …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *