شنبه , ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / حکایت / افشای راز
مدیریت فناوری و نوآوری

افشای راز

یکی از شاگردان قدیم مدرسه شیوانا ، روزی وسط درس سراسیمه وارد کلاس شد و در حالی که بقیه شاگردان به خوبی صدای او را می شنیدند با صدای بلند خطاب به شیوانا گفت:” خبر ناگواری دارم. چند روزی است که پسر آشپز مدرسه را مخفیانه تعقیب می کنم و وسایلش را بی اجازه زیرورو می کنم و متوجه شده ام که او رازهایی خصوصی دارد که آنها را مخفی ساخته است.

شاگردان که کنجکاو شده بودند همگی منتظرماندند که شیوانا چیزی بگوید و آنها بیشتر در مورد کشف مخفیانه شاگرد قدیمی اطلاعات کسب کنند. اما در کمال حیرت آنها شیوانا به شاگرد قدیمی گفت:” فورا همین الان تمام وسایل خودت را جمع می کنی و قبل از این که وقت ناهار سربرسد از این مدرسه برای همیشه می روی و دیگر حتی برای سرزدن از دوستانت هم به این جا قدم نمی گذاری!”

یکی از شاگردان حاضر در جلسه دستش را بالا برد و گفت:” لااقل بگذارید حرفش را بزند. شاید خبر مهمی برای ما داشت که دانستن آن برای سلامت اهالی مدرسه لازم بود؟”

شیوانا گفت:” او خطایی بسیار بزرگ مرتکب شده و آن سرک کشیدن بی اجازه به وسایل شخصی دیگران و پرده دری و افشای راز بقیه در نزد جمع است. این خطا به تنهایی باعث می شود تا تمام نیکی ها و نیت های خیر و اعمال درست قبل و بعد او زیر سوال برود. به راستی وقتی کسی به خودش اجازه می دهد به وسایل و امور شخصی دیگران بدون اجازه آنها ، دست درازی کند و زندگی خصوصی دیگران سرک بکشد و راز مخفی دیگران را جلوی جمع برملا سازد، چگونه می توان ازچنین فردی انتظار درستی و حقیقت گویی داشت؟”

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مدیریت فناوری و نوآوری

بهترین مادر

روزی پسر جوانی نزد شیوانا آمد و در حالی که بسیار غمگین بود گفت:” پدر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *