شنبه , ۲۹ تیر ۱۳۹۸
خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
آخرین نوشته ها
خانه / دانلود / دانلود کتاب آینده نگاری از مفهوم تا اجرا
مدیریت فناوری و نوآوری
مدیریت فناوری و نوآوری

دانلود کتاب آینده نگاری از مفهوم تا اجرا

آینده نگاری از جمله مفاهیم نوپایی است که به واسطه نوپا بودنش هنوز مفهومی ساخته و پرداخته نیست و منابع قابل توجهی نیز از آن در دسترس قرار ندارد. هر مفهومی از سیر تحول تاریخی خاصی برخوردار است و در مواجهه با چالش ها و مسائل خاصی بروز و ظهور یافته است. بنابراین به منظور پرداختن به مفاهیم، ذکر این مواجهه ها اهمیت و ضرورت مییابد.
مفهوم آینده نگاری نیز از ناتوانی دانش پیش بینی، دانش سیاست گذاری و دانش مدیریت استراتژیک در پاسخ گویی به چالش هایی خاص ظاهر گشته است. به این ترتیب شناسایی چالش هایی که ما را در ساخت مفهوم آینده نگاری کمک کرده اند،اهمیت دارد. آینده نگاری حاصل پاسخ به ۳ دسته از چالشهایی است که در حوزههای مختلف روی داده اند و خاستگاه آینده نگاری به شمار می روند.

کتاب “آینده نگاری” کتابی است که در مرکز صنایع نوین آماده شده است. این کتاب سعی دارد تا ابتدا با ذکر تاریخچه ای در مورد مباحث آینده اندیشی، به ناتوانی های پیش بینی در پاسخ به سوالات آینده اندیشانه بپردازد و در این خلال به مفهوم آینده نگاری برسد. در فصل دوم کتاب به مفهوم آینده نگاری، چالش هایی که ما را علاقمند به این مفهوم می کند و دسته بندی هایی که در مورد آینده نگاری مطرح است ، پرداخته می شود. در فصل سوم به صورت خلاصه و کوتاه به روشهای آینده نگاری پرداخته شده و برخی روشها به اختصار توضیح داده میشود.

در فصل چهارم اهداف متصور در مورد آینده نگاری آورده شده و اهدافی که می توان از آینده نگاری انتظار داشت، مطرح می گردند. تجربه ژاپن به عنوان اولین کشور استفاده کننده از آینده نگاری، تجربه انگلستان به عنوان کشوری که ساختار یافته ترین رویکرد را نسبت به آینده نگاری داشته، تجربه آلمان که تجربه ای خاص از انتقال این مفهوم به کشور خود را دارد، تجربه آفریقای جنوبی به عنوان تجربه یک کشور در حال توسعه و تجربیات دیگری در راستای انجام آینده نگاری در فصل پنجم آورده شده است. در فصل ششم یا فصل پایانی کتاب، ملاحظات اجرایی در خصوص انجام پروژه های آینده نگاری مطرح میگردد.

 

دانلود کتاب آینده نگاری از مفهوم تا اجرا

 

همچنین می توانید کتاب foresight methodologies که از کتاب های مرجع در این زمینه می باشد را از لینک زیر دریافت کنید.

 

Foresight methodologies

 

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ارائه مدلی بر مبنای پویایی های سیستم به منظور پیش بینی رفتار مشتریان در سپرده گذاری

در طی سال های گذشته بانک های دولتی در زمینه بازاریابی و جذب مشتری موفق …

۴ دیدگاه

  1. با سلام
    لطفا پسورد فایل فشرده را ارسال بفرمایید
    با احترام

  2. سپاس فراوان بابت این کتاب ارزشمند، بسیار مورد استفاده قرار گرفت.

  3. باسلامو تشکر از محبتتان
    یاحق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *